-
PLUS
Årets bästa produkter och viktigaste händelser – Mobil sammanfattar 2025
-
PLUS
Krönika: Okej, men hur agerar mobiloperatörerna i kaoset?
-
PLUS
Mobil svarar om telefonerna som blockeras i 2G- och 3G-nedstängningen
-
PLUS
PTS bär skulden när mobiler spärras med kort varsel
-
PLUS
Krönika: Bästa prylen jag någonsin köpt
-
PLUS
Nyheterna som gör mobilens batteri bättre
-
PLUS
Krönika: 7 års uppdateringar men laddkontakten är slut
-
PLUS
Duell: Vikbara Honor Magic V5 mot Samsung Galaxy Z Fold 7
-
PLUS
Krönika Apple Intelligence: Skrattretande
-
PLUS
Oppo om Hasselblad, europeisk expansion och hur de ska lyckas
Lämnar inte mycket åt fantasin
Nothing släpper två headset den 18 april
Nothing kunde inte hålla sig till lanseringen utan berättar redan nu att de ska visa två headset.
Nothing antydde för ett par dagar sedan att de hade en produktlansering på gång till den 18 april. Man kunde då tänka sig att de skulle vänta med att berätta vad tills själva lanseringen, men så tänker inte Nothing. Företaget meddelar på X, före detta Twitter, att man den 18e släpper två nya headset, Nothing Ear och Nothing Ear (a).
Man berättar inget mer om headseten nu, förutom att "de utgör kulmen av tre års utveckling och innovation. Vad vi såg framför oss när vi började, premium för alla handlar inte om marknadspriser utan användarpreferenser." Det säger ju inte så mycket men om headseten är lika föregångarna kan vi räkna med originell design och riktigt bra ljud till en fullt överkomlig prislapp.
Orsaken till att Nothing tillkännager headseten redan nu är troligen för att kunna hålla vår uppmärksamhet uppe genom att släppa små bitar av information allteftersom lanseringen närmar sig.