-
PLUS
Krönika: Att bryta dominans med bättre som inte är dyrare
-
PLUS
Upptäck alla möjligheter med din Garmin-klocka – Våra bästa tips del 2
-
PLUS
Krönika: Apple Watch i Android väcker drömmen
-
PLUS
Upptäck alla möjligheter med din Garmin-klocka – Våra bästa tips del 1
-
PLUS
Krönika: Alla kan inte köpa begagnat
-
PLUS
7 viktigaste nyheterna som kommer till Iphone, Ipad och Apple Watch
-
PLUS
Sju mobiltips för semestern – mer uppkopplad, billigare, smartare
-
PLUS
Krönika: Mobiltillverkarna låter andra göra jobbet
-
PLUS
Krönika: Hoppet lever – IOS och Android kan visa innovationskraft
-
PLUS
Mobil svarar: Airtag-alternativ, mobil för hörapparat, Sony Xperia och bäst från Google
Mörka bilder
Galaxy S6 Mini läcks

Läckta bilder påstås föreställa Samsung Galaxy S6 Mini.
En icke namngiven källa har skickat bilder på vad de säger är en Samsung Galaxy S6 Mini till Phone Arena. Då bilderna är tagna i svagt ljus är det svårt att se några distinkta skillnader mellan de två modellerna, särskilt saknar vi bilder på baksida och överdel.
Efter släppet av Galaxy S6 och S6 Edge var det tyst från tillverkaren om alternativa versioner. Men den stryktåligare varianten Galaxy S6 Active släpptes i USA förra månaden och har ännu inget släppdatum i Sverige. Galaxy S-serien har också haft en minivariant av sina toppmodeller sedan Galaxy S3 Mini så företaget bör släppa en sådan även detta året.
Tillverkaren ryktas lansera både Galaxy Note 5 och Galaxy S6 Edge Plus den 13 augusti. Det är möjligt att Samsung då planerar att lansera inte bara dess nästa runda flaggskepp för phablets, utan även den mindre telefonen på samma gång.