-
PLUS
Krönika: Bästa prylen jag någonsin köpt
-
PLUS
Nyheterna som gör mobilens batteri bättre
-
PLUS
Krönika: 7 års uppdateringar men laddkontakten är slut
-
PLUS
Duell: Vikbara Honor Magic V5 mot Samsung Galaxy Z Fold 7
-
PLUS
Krönika Apple Intelligence: Skrattretande
-
PLUS
Oppo om Hasselblad, europeisk expansion och hur de ska lyckas
-
PLUS
Krönika: Till botten med Oppo och Oneplus
-
PLUS
Oneplus Sverigechef berättar om Oneplus 15 och AI på svenska
-
PLUS
Krönika: Tunnkollaps – Motorola har 13 dagar på sig att lägga ner Edge 70
-
PLUS
Duell bästa vikbara: Samsung Galaxy Z Fold 7 mot Google Pixel 10 Pro Fold
Lanseringsevent ikväll
Läckta bilder: Så ser Samsung Galaxy Watch 4 ut
Pressbilder på den kommande Samsung Galaxy Watch 4 har läckt ut och publicerats och dessa pressbilder avslöjar ett par specifikationer kring konstruktionen.
Pressbilder på den kommande Samsung Galaxy Watch 4 har läckt ut. Att det är Watch 4 och inte Watch 4 Active går att se utifrån att det helt enkelt står Galaxy Watch 4 på pressbilderna. De specifikationer som går att utläsa ifrån bilderna är att den kommer i storlekarna 40 och 44 mm samt att den är vattentät enligt 5ATM-standard och tåligheten är klassad som MIL-STD 810G. Galaxy Watch 4 har GPS och är täckt med Gorilla glass DX+.
Det som är känt sedan tidigare är att Samsung har bestämt sig för att använda Wear OS istället för Tizen OS.
Den officiella lanseringen verkar inte ligga långt borta vilket gör att vi inte behöver gissa hur den blir speciellt länge. Samsung har ett livestreamat event redan ikväll klockan 19.15 som Mobil kommer rapportera ifrån och där har vi sedan tidigare fått infomration om att Samsung ska prata om sina kommande klockor och visionen kring dem.