- 
                    
                            PLUS
Oppo om Hasselblad, europeisk expansion och hur de ska lyckas
 - 
                    
                            PLUS
Krönika: Till botten med Oppo och Oneplus
 - 
                    
                            PLUS
Oneplus Sverigechef berättar om Oneplus 15 och AI på svenska
 - 
                    
                            PLUS
Krönika: Tunnkollaps – Motorola har 13 dagar på sig att lägga ner Edge 70
 - 
                    
                            PLUS
Duell bästa vikbara: Samsung Galaxy Z Fold 7 mot Google Pixel 10 Pro Fold
 - 
                    
                            PLUS
Krönika: Iphone Air kommer att floppa
 - 
                    
                            PLUS
Nästa flaggskepp, T9, Lyca Mobile, vad är bildmotor och mer – Mobil svarar
 - 
                    
                            PLUS
Krönika: Allt är relativt, storleken också
 - 
                    
                            PLUS
Duell: Samsung Galaxy A17 mot Motorola Moto G56
 - 
                    
                            PLUS
Krönika: Snabb mobil oavsett prestanda
 
Direkt i appen
Nu har Apple börjat ta betalt för utvalda poddar
        Det var redan i april som Apple introducerade prenumerationer där du betalar för att lyssna på vissa poddar. Nu finns dessa prenumerationer tillgängliga.
Det är alltså direkt i Podcaster-appen som du kan skapa en prenumeration för att på det sättet kunna lyssna på de utvalda poddarna. Apple släpper prenumerationerna idag och bland de poddar som finns att köpa hittar vi de från CNN, Washington Post, Los Angeles Times, NPR och poddar med till exempel Dave Chappelle, Rami Malek och Martina Abrams Ilunga. En prenumeration i Podcaster-appen fungerar på samma sätt som när du skapar någon annan prenumeration i App Store. Betalning sker via ditt Apple-konto och du kan prova gratis de första 7 dagarna, sedan dras pengar om du inte sagt upp din prenumeration.
Möjligheten att betala för poddar släpps samtidigt i 170 länder, men som du ser är det främst amerikanska poddar som medverkar. Vi hittar ingen svensk podd i utbudet som kostar men det finns exempel från Australien, Danmark, Kanada och från Storbritannien The Guardian.
Priset för poddprenumerationerna ska variera men när vi tittar finns priser på till exempel 50 eller 99 kronor per månad.