-
PLUS
Krönika: Ökande likriktning och mer av samma
-
PLUS
Apples lansering på djupet
-
PLUS
Prisvärda mobiler, Swedbank, problemlösning, Xiaomi 15 Ultra och mer – Mobil ger svar
-
PLUS
Krönika: Därför kan vi förvänta oss en ny Windows-telefon - del 2
-
PLUS
Krönika: Därför kan vi förvänta oss en ny Windows-telefon
-
PLUS
Krönika: Bra jobbat! Du har simmat 1 meter – se alla uppgifter om ditt träningspass här
-
PLUS
Airpods: 11 tips för att hitta okända funktionerna och lösa vanliga problem
-
PLUS
Googles Pixel 10-lansering på djupet
-
PLUS
Krönika: När AI behöver en ständig övervakare
-
PLUS
Långtidstest: Samsung Galaxy S25
Philips släpper nya Hue-produkter
Två nya Hue-lampor och fler app-funktioner från Philips

Nu ska utomhus bli mysigare med två nya belysningsprodukter, plus nya effekter i appen.
Philips presenterar två stycken nya produkter för uthusbruk i form av Philips Hue Inara som är en vägglampa i vintagestil med filamentljuskälla samt pollaren Calla i rostfritt stål. Calla hanterar både vitt och färgat ljus och använder Philips LowVolt-teknik som ska göra den enkel att ansluta till en befintlig LowVolt-installation med den medföljande förlängningskabeln.
Både vägglampan Inara och pollaren Calla kommer att finnas till försäljning den 8 februari, Inara med en prislapp på 1099 kronor och Calla för 1529 kronor.

Under första kvartalet 2022 kommer Philips även att inkludera två stycken nya ljuseffekter i sin Hue-app – Candle och Fireplace som på olika sätt ska imitera eld i form av levande ljus eller en brasa. De nya effekterna kommer även att fungera med andra Hue-produkter som Philips Hue Play gradient lightstrip, gradient light tube, gradient Signe bords- eller golvlampa.