-
PLUS
Krönika: När AI behöver en ständig övervakare
-
PLUS
Långtidstest: Samsung Galaxy S25
-
PLUS
Krönika: När AI meckar med våra bilder utan att vi bett om det
-
PLUS
Allt du behöver veta om mobilens skärm
-
PLUS
Krönika: Tunnare telefoner som gör skillnad
-
PLUS
Specialtest: Dubbel batteritid med esim i Galaxy Watch 8 Classic
-
PLUS
Krönika: In i framtiden med en uråldrig mobil
-
PLUS
Samsung Galaxy S7 vs S25 – Så mycket har hänt på nio år
-
PLUS
Duell i tunnaste vikbara: Samsung Galaxy Z Fold 7 mot Honor Magic V3
-
PLUS
Krönika: Världens tunnaste mobiltelefon
Dina stunder är blå
Twitter Blue är släppt på riktigt men inte i Sverige

Twitter har lanserat sin prenumerationstjänst Blue, fast inte överallt.
Efter både spekulationer och läckor så har Twitter nu släppt sin prenumerationstjänst Blue, och har börjat tulla ut den initialt i Australien och Kanada.
Twitter Blue innehåller specifika betalfunktioner som att kunna organisera sparade Tweets i mappar och ett läsläge som erbjuder mer distraktionsfri läsning av meddelanden. De har även inkluderat en ångerfunktion som kan ställas in så att du har upp till 30 sekunder på dig att ångra en Tweet, ett svar eller något du har postat på din tidslinje.
Prenumerationen erbjuder också möjligheten att anpassa appikoner och support som enbart är tillgänglig för prenumeranter.
Att prenumerera på kostar, omvandlat till svenska kronor, ungefär 25-30 kronor. Något officiellt svenskt pris eller när tjänsten kommer till Sverige är inte sagt.