-
PLUS
Krönika: Ökande likriktning och mer av samma
-
PLUS
Apples lansering på djupet
-
PLUS
Prisvärda mobiler, Swedbank, problemlösning, Xiaomi 15 Ultra och mer – Mobil ger svar
-
PLUS
Krönika: Därför kan vi förvänta oss en ny Windows-telefon - del 2
-
PLUS
Krönika: Därför kan vi förvänta oss en ny Windows-telefon
-
PLUS
Krönika: Bra jobbat! Du har simmat 1 meter – se alla uppgifter om ditt träningspass här
-
PLUS
Airpods: 11 tips för att hitta okända funktionerna och lösa vanliga problem
-
PLUS
Googles Pixel 10-lansering på djupet
-
PLUS
Krönika: När AI behöver en ständig övervakare
-
PLUS
Långtidstest: Samsung Galaxy S25
Android 12
Samsung kommer snart släppa beta på One UI 4

Samsung har meddelat att de snart kommer att släppa en betaversion av det kommande One UI 4, vill du vara med och testa är det dags att gå med i deras betatestarprogram.
Samsung har meddelat att de snart kommer att släppa en beta av sitt kommande One UI 4 som är baserat på Android 12. Redan i juli berättade de att betan var under utveckling och nu kommer alltså informationen om att den kommer att vara redo för publik testning i september.
De har inte sagt något specifikt datum för lanseringen och den kommer att rulla ut i Sydkorea först. När den kommer till andra marknader är oklart, men den bör ju rulla ut även globalt kort därefter.
Den nya betan kommer först till Samsungs Galaxy S21-serie, det spekuleras i att Note 20 och S20-serien kommer att vara nästa på tur att uppdateras, men om detta finns det heller ingen information.
Vill du vara med och testa det nya gränssnittet behöver du gå med i Samsungs betaprogram.