-
PLUS
Krönika: När en mobiltelefon förtjänar en allvarlig varning
-
PLUS
Mobil svarar: Uppdateringskrav, Doro-kritik, bättre ljud, Huawei-alternativ och mer
-
PLUS
Krönika: Att bryta dominans med bättre som inte är dyrare
-
PLUS
Upptäck alla möjligheter med din Garmin-klocka – Våra bästa tips del 2
-
PLUS
Krönika: Apple Watch i Android väcker drömmen
-
PLUS
Upptäck alla möjligheter med din Garmin-klocka – Våra bästa tips del 1
-
PLUS
Krönika: Alla kan inte köpa begagnat
-
PLUS
7 viktigaste nyheterna som kommer till Iphone, Ipad och Apple Watch
-
PLUS
Sju mobiltips för semestern – mer uppkopplad, billigare, smartare
-
PLUS
Krönika: Mobiltillverkarna låter andra göra jobbet
Cowboyröj i rymden
Apptips: Space Marshals

Strategisk western-shooter förlagd till rymden.
Det stora fängelserymdskeppet har attackerats av okänd styrka som har försatt alla fångar på fri fot samtidigt som besättningen blev kvar i hypersömn. När de väl vaknar upp är det bara dags att börja städa upp oredan som det hela orsakade.
Space Marshals är ett strategispel i fågelvy som hoppar över turordningsbaserade strider för ett mer direkt actionupplägg. Trots det stundtals ganska hetsiga stridandet finns det alltid stora möjligheter för dig att planera hur du som rymdsheriff ska slå ut fienden, vilket annars bara syns i just turordningsbaserade spel av samma slag.

Även om vissa kontroller är lite väl pilliga att komma åt fungerar det mesta oväntat smidigt och såväl uppdrag som laddningstider är korta nog för att vi hela tiden ska vilja spela en bana till.
