-
PLUS
Krönika Apple Intelligence: Skrattretande
-
PLUS
Oppo om Hasselblad, europeisk expansion och hur de ska lyckas
-
PLUS
Krönika: Till botten med Oppo och Oneplus
-
PLUS
Oneplus Sverigechef berättar om Oneplus 15 och AI på svenska
-
PLUS
Krönika: Tunnkollaps – Motorola har 13 dagar på sig att lägga ner Edge 70
-
PLUS
Duell bästa vikbara: Samsung Galaxy Z Fold 7 mot Google Pixel 10 Pro Fold
-
PLUS
Krönika: Iphone Air kommer att floppa
-
PLUS
Nästa flaggskepp, T9, Lyca Mobile, vad är bildmotor och mer – Mobil svarar
-
PLUS
Krönika: Allt är relativt, storleken också
-
PLUS
Duell: Samsung Galaxy A17 mot Motorola Moto G56
Tid är pengar med Apple Watch Pro
Apple Watch Pro kan bli en dyr historia
Pro-versionen av Apple Watch kan sätta en ny nivå för Apple-klockor, även prismässigt
Det är Bloombergs Mark Gurman som kommer med mer läckt information om den påstådda nya extremversionen av Apple Watch som går under det interna namnet N199. Enligt Gurman kommer klockan att Apple Watch Pro och bland annat ha en skärm på 1,9 tum vilket är större än andra Apple Watch-modeller och dessutom vara mer hållbar är panelerna i de andra modellerna, samt ha en boett som troligtvis är gjord av titan.
Övriga skillnader ska även omfatta ett större batteri, nya hälsosensorer samt avancerade funktioner för simning och vandring som uppges bli exklusiva för Pro-modellen.
Apple Watch Pro kan dock komma att bli en dyr historia, då Gurman påstås att den kan komma att kosta i trakterna av 900 - 1000 dollar, vilket skulle motsvara runt 12000 - 13000 kronor.