-
PLUS
Krönika: Så kan Apple ändra förutsättningarna för Iphone under 2026
-
PLUS
Mobilredaktionen spådde 2025 – så rätt och fel hade vi
-
PLUS
Mobil förutsäger mobilåret 2026 (del 2): Mobiltillverkarnas framtidsutsikter
-
PLUS
Krönika: Konsumentverket får städa när 2g och 3g stänger ner
-
PLUS
Krönika: Det här behöver Samsung göra för att lyckas 2026
-
PLUS
Så länge håller en mobil, snabbladdningens effekt och mer – Mobil svarar
-
PLUS
Krönika: Tre mobilhändelser som blir mina höjdpunkter 2026
-
PLUS
Mobil förutsäger mobilåret 2026 (del 1)
-
PLUS
Årets bästa produkter och viktigaste händelser – Mobil sammanfattar 2025
-
PLUS
Krönika: Okej, men hur agerar mobiloperatörerna i kaoset?
Inloggning införs
Förändringar i Mobils kommentarssystem
Som ett led i att förbättra kommentarsmiljön på mobil.se inför vi nu inloggning för kommentarerna.
På Mobil.se samlas dagligen tusentals mobilfantaster för att läsa och diskutera om allt nytt som händer i mobilvärlden och det är verkligen kul att se så många passionerade mobilanvändare på ett och samma ställe.
Som ett led i att förbättra kommentarsmiljön på Mobil.se och för att bli av med ett par spamrobotar inför vi nu en liten förändring, nämligen inloggningskrav. Vi har valt att möjliggöra inloggning för kommentarer via ditt Disqus-konto, ditt Facebookkonto, ditt Google-id, Twitterkonto eller OpenID. Samtidigt kommer vi även att ägna mer tid åt moderering av kommentarerna för att hålla en bra och trevlig nivå på det hela.
Fortsatt trevligt kommenterande hälsar vi på mobilredaktionen och behandla dina medkommentatorer såsom du själv skulle vilja bli bemött så kommer alla att trivas här.