-
PLUS
Krönika: Lanseringarna som skapar en lucka i tiden
-
PLUS
Nyheterna i Samsung One UI 8 på djupet
-
PLUS
Tips och tricks: 8 smarta knep för Huaweis smarta klockor
-
PLUS
Krönika: Billiga mobiler är inte dåliga
-
PLUS
Krönika: Ökande likriktning och mer av samma
-
PLUS
Apples lansering på djupet
-
PLUS
Prisvärda mobiler, Swedbank, problemlösning, Xiaomi 15 Ultra och mer – Mobil ger svar
-
PLUS
Krönika: Därför kan vi förvänta oss en ny Windows-telefon - del 2
-
PLUS
Krönika: Därför kan vi förvänta oss en ny Windows-telefon
-
PLUS
Krönika: Bra jobbat! Du har simmat 1 meter – se alla uppgifter om ditt träningspass här
Från LED till skärm
Nya bilder på Nothing Phone 3
En ny läcka visar upp bilder på vad som påstås vara kommande Nothing Phone 3, och visar bland annat vad som kommer att ersätta glyph-belysningen.
Publikationen Android Headlines har publicerat vad man hävdar är läckta bilder på Nothings kommande mobil Nothng Phone 3 som officiellt kommer att presenteras på tisdag den 1 juli.
Bilderna visar bland annat ett bakstycke med ett asymmetriskt kameraupplägg, samt en liten rund display placerad i det övre högra hörnet. Skärmen antas ersätta de tidigare modellernas så kallade glyph-belysning, som företaget för en tid sedan meddelade att man har lagt ner.
Mobilen förväntas drivas av en Snapdragon 8s Gen 4-processor och erbjuda en 6,7 tum stor OLED-skärm. Kamerauppsättningen sägs bland annat inkludera en primär teleobjektivkamera på 50 megapixel. Batteriet uppges ligga på 5150 mAh med stöd för 100 W snabbladdning. De läckta bilderna visar exempel på en svart och en vit modell av mobilen.
Nothing Phone 3 kommer att presenteras 1 juli vid ett evenemang som startar 19.00 svensk tid.