-
PLUS
24 timmar med nya Samsung Galaxy
-
PLUS
Samsungs lansering av Galaxy Z Flip 7, Z Fold 7 och Galaxy Watch 8 på djupet
-
PLUS
Krönika: När en mobiltelefon förtjänar en allvarlig varning
-
PLUS
Mobil svarar: Uppdateringskrav, Doro-kritik, bättre ljud, Huawei-alternativ och mer
-
PLUS
Krönika: Att bryta dominans med bättre som inte är dyrare
-
PLUS
Upptäck alla möjligheter med din Garmin-klocka – Våra bästa tips del 2
-
PLUS
Krönika: Apple Watch i Android väcker drömmen
-
PLUS
Upptäck alla möjligheter med din Garmin-klocka – Våra bästa tips del 1
-
PLUS
Krönika: Alla kan inte köpa begagnat
-
PLUS
7 viktigaste nyheterna som kommer till Iphone, Ipad och Apple Watch
Skarp Android 15-lansering
Officiellt: Då lanserar Oneplus sitt Oxygen OS 15

Google har lanserat sin skarpa version av Android 15, nu är det snart Oneplus tur att släppa sin skarpa version.
Oneplus har nu officiellt gått ut med att man kommer att lansera sin skarpa version av Android 15-baserade Oxygen OS 15 vid ett digitalt evenemang den 24 oktober klockan 16.30.
Enligt Oneplus kommer den nya generationen av Oxygen OS att använda sig av en distinkt ny visuell stil som man säger ska framhäva företagets individualitet och stil. Mycket ska även handla om användandet av artificiell intelligens som ska maximera användarens produktivitet och kreativitet, samt att man utlovar “överraskande funktioner” som tagit fram tillsammans med användare.
Man ha däremot inte gått in på vilka enheter som kommer att få tillgång till uppgraderingen. Det spekuleras i att man kommer att göra som de senaste åren och initialt bara släppa uppgraderingen till sin senaste modell, det vill säga Oneplus 12.
Det lär vi få reda på senast den 24 oktober.