-
PLUS
Krönika: Att bryta dominans med bättre som inte är dyrare
-
PLUS
Upptäck alla möjligheter med din Garmin-klocka – Våra bästa tips del 2
-
PLUS
Krönika: Apple Watch i Android väcker drömmen
-
PLUS
Upptäck alla möjligheter med din Garmin-klocka – Våra bästa tips del 1
-
PLUS
Krönika: Alla kan inte köpa begagnat
-
PLUS
7 viktigaste nyheterna som kommer till Iphone, Ipad och Apple Watch
-
PLUS
Sju mobiltips för semestern – mer uppkopplad, billigare, smartare
-
PLUS
Krönika: Mobiltillverkarna låter andra göra jobbet
-
PLUS
Krönika: Hoppet lever – IOS och Android kan visa innovationskraft
-
PLUS
Mobil svarar: Airtag-alternativ, mobil för hörapparat, Sony Xperia och bäst från Google
Laddar upp för tredje generationen
Garmin kan lansera ny Instinct-klocka

Det handlar dock inte om någon läckt information i traditionell mening, men den får anses vara ganska tillförlitlig.
Det har dykt upp information om en Garmin Instict 3, men inte riktigt via de vanliga läckorna utan till stor del från Garmin själva. Exempelvis har Garmins spanska webbplats uppdaterat en sida om reparationskostnader, och där återfinns en svart Garmin Instinct 3 45mm Solar, men ger inga ytterligare detaljer.
Garmins ungerska webbplats tycker att du ska "Börja det nya året med en ny klocka - övervaka din hälsa med omsorg hela dagen. Garmin Instinct 3." Det tyder på att den kan komma att presenteras runt årsskiftet, eventuellt i anslutning till den stora CES-mässan som går av stapeln i Las Vegas 7-10 januari.
Bortsett från den inofficiella informationen att Garmin Instinct 3 existerar, i varje fall i en svart version som är 45 millimeter och har solladdning, finns det inga specifikationer om klockan. En detalj som kan bli intressant i sammanhanget är vilken form av laddning klockan kommer att ha, då Garmin av tradition har använt sig av sin egen kontakt för ändamålet och inte någonting usb C-relaterat.